HERBEWO

przestrzeń dla wymagających


Herbewo International S.A. jest częścią grupy Herbewo, która funkcjonuje w Krakowie od 1924 r. Głównym przedmiotem działalności firmy jest zarządzanie nieruchomościami własnymi i powierzonymi.
Centrum Biurowe Herbewo to unikalna przestrzeń do pracy oraz lokale handlowo-usługowe w butikowych biurowcach orazw budynkach historycznych. Firma prowadzi również wynajem apartamentów i mieszkań w wysokim standardzie w samym centrum Krakowa (ul. Basztowa oraz ul. Kremerowska).

Historia firmy


Herbewo International S.A. nawiązuje do tradycji firmy Herbewo, która powstała w 1924 r. z połączenia trzech przedsiębiorstw należących do Rudolfa Herliczki, Władysława Bełdowskiego i Stanisława Wołoszyńskiego (nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter nazwisk założycieli).
W dwudziestoleciu międzywojennym Spółka Herbewo była jedną z największych ówczesnych fabryk produkujących tutki i bibułki papierosowe. Jej wyroby eksportowano do Europy, Azji, obu Ameryk i Australii. W latach trzydziestych właściciele rozpoczęli wznoszenie budynków fabrycznych na zakupionych parcelach przy alei  Słowackiego 64. Działalność firmy trwała nieprzerwanie przez okres wojny i okupacji aż do roku 1948, gdy cały jej majątek przeszedł na własność państwa. Budynek fabryczny przejęła Drukarnia Narodowa.
W roku 1992 potomek Stanisława Wołoszyńskiego – Andrzej Barański, odzyskał majątek firmy i reaktywował spółkę. Zrezygnowano jednak z produkcji tutek i bibułek, uruchamiając w budynku Herbewo dom towarowy. Na trzech piętrach i w podziemiu swoje stoiska miało kilkadziesiąt firm handlowych. Obecnie w zmodernizowanym obiekcie, mieszczą się biura firm polskich, zagranicznych, zarówno korporacji jak i start-upów.

Zdjęcia zieleni w Herbewo

Materiały historyczne Herbewo

Historyczne filmy reklamowe Herbewo


Galeria archiwalnych zdjęć
Herbewo, lata 30 XX w.
Herbewo, 2010
Herbewo, 2016